توضیحات

تحلیل بازار

در این بخش با استفاده از تکنیک های اقتصادی و آماری و با استفاده از منابع اطلاعاتی موجود مثل آمارهای بازرگانی و گمرکی، آمارگیری بودجه خانوار، آمار تولیدات داخلی و جمع آوری اطلاعات میدانی از بازاریان، تجار، تولید کنندگان و … ابعاد بازار، روند تغییرات و امکان ورود به آن مورد بررسی و تحلیل قرارگرفته و نواقص فعلی بازار ارزیابی می شود.

تحلیل ابعاد بازار

تحلیلی ساختار بازار ضرورت دارد تا بتوان نقطه ثقل قدرت در بازار را مورد بررسی قرارداد. درجه تمرکز بازار در لایه های مختلف مثل تولید، تجارت خارجی(واردات و صادرات)، عمده فروشی و لایه های مختلف شبکه توزیع برای دستیابی به مدل تحلیلی از رفتار و عملکرد بازار ضرورت دارد.

 • ساختار بازار – می تواند در لایه های مختلف متمرکز یا گسترده باشد.
 • رفتار بازار – می تواند در لایه های مختلف انحصاری یا رقابتی باشد.
 • عملکرد بازار – کارایی عملکرد کاملا از ساختار بازار و رفتار فعالان آن متاثر است.
 • اجزای تحلیلی بازار شامل ساختار بازار ، رفتار فعالان بازار و عملکرد آن ارتباط متقابل و مستقیمی بر یکدیگر دارند و متناسب با تعداد عوامل، سهم هریک و موانع ورود در هر لایه ای از بازار شامل لایه تولید، عمده فروشی، واردات و صادرات و خرده فروشی می توان میزان رقابت ، کارایی و رفاه مصرف کننده را مورد ارزیابی قرارداد.

  ارسال درخواست

  ارزیابی فنی و تکنولوژیک

  در این قسمت سناریوهای مختلف فنی برای اجرای پروژه مورد ارزیابی قرارگرفت و با توجه به ضرورت برخورداری از مزیت رقابتی برا ورود به بازار گزینه های مختلف فنی مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفت. علاوه بر این موضوع چگونگی به کارگیری تکنولوژی به صورت تولید داخل سازمانی، استفاده از تکنولوژی آماده خارجی و همچنین اوپن سورس ها مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به شرایط بازار و میزان منابع دراختیار سرمایه گذار سناریوی مطلوب پیشنهاد شد.

  ارزیابی اقتصادی و مالی

  با توجه به ظرفیت های بدست آمده از ابعاد بازار در این قسمت ابعاد مالی و اقتصادی کسب و کار در داخل کشور مورد تحلیل قرار گرفت و در قالب سناریوهای، مختلف گردش مالی آن از نظر اقتصادی ارزیابی شد.

  علاوه بر این نرخ بازده انتظاری و سهم قابل اکتساب از بازار در سناریوهای مختلف تحلیل و بررسی شد.

  گزارش توجیهی مالی و اقتصادی

  با توجه به ابعاد تحلیلی فوق گزارش توجیهی مالی و اقتصادی برای سرمایه گذاران تهیه شد تا همراه با تحلیل ریسک بتوانند مقیاس اقتصادی مناسب را انتخاب و برنامه ریزی نمایند.

  تحلیل ترکیبی بازار، تکنولوژی و بازده

  آنچه که در نهایت مهم است طرح ریزی ابعاد مختلف پروژه براساس نتایج تحلیلی بدست آمده از مطالعات بازار، مطالعات فنی و تحلیل های اقتصادی است. بر این اساس مقیاس مناسب کسب و کار و روند آتی آن، نوع تکنولوژی مناسب و بخش مورد هدف از بازار انتخاب شد و جریان سرمایه گذاری و زمانبندی اجرای پروژه برآورد گردید.

  پیاده سازی نرم افزار

  پس از انجام ارزیابی های فنی و افتصادی و انتخاب تکنولوژی اجرای پروژه در دو سطح اولیه و نهایی با دو سطح مختلف تکنولوژی برنامه ریزی شد. در سطح اولیه از نرم افزار سورس باز وردپرس و ووکامرس برای ارزیابی اولیه از بازار با حداقل هزینه سرمایه گذاری استفاده شد و پس از دریافت پاسخ مثبت و مبتنی بر ارزیابی های اقتصادی انجام شده پیاده سازی فاز دوم نرم افزار با استفاده از نرم افزار یکپارچه مدیریت منابع اودوو آغاز شد.

  تولید و بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو SEO

  نکته کلیدی برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی پس از انتخاب های درست از طرح کسب و کار و پیاده سازی فنی برخورداری از محتوای مناسب و سازگار با موتورهای جستجو است. تولید و انتشار محتوای سازگار و مورد پسند موتورهای جستجو مهارتی است که از تحلیل درست قواعد رتبه بندی محتوا در موتورهای جستجو بدست می آید و کمک می کند تا محتوای سایت در معرض دید مخاطبانی که در جستجوی محصول یا محتوای مورد نظر هستند، قرار گیرد.

  نمونه کارها

  ۱۴۰۰-۱-۷ ۱۹:۲۹:۳۵ +۰۰:۰۰

  طراحی و پیاده سازی الگوی برنامه ریزی راهبردی توسعه منطقه ای در منطقه آزاد اروند

  طراحی و پیاده سازی الگوی برنامه ریزی راهبردی توسعه منطقه ای در منطقه آزاد اروند شامل دو شهر آبادان و خرمشهر با جمعیت تقریبی نیم میلیون نفر

  ۱۳۹۹-۸-۱۹ ۰۷:۱۷:۴۵ +۰۰:۰۰

  طراحی و پیاده سازی کسب و کار اینترنتی آریاکید

  طراحی و پیاده سازی کسب و کار اینترنتی آریاکید در حوزه خرده فروشی محصولات کودک و نوجوان شامل اسباب بازی، سرگرمی و محصولات فکری در دو فاز آزمایشی و نهایی